מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

רפי סעדה

אחרי שהייה ארוכת שנים גרמניה, שוויץ, איטליה, בארה"ב ועוד... שם ראיתי הרבה מקומות ואתרים מקסימים, חזרתי לארץ והציעו לי ללמוד תיירות ולהיות מדריך תיירים בחו"ל.

אני בחרתי ללמוד מורה דרך בארץ כי יש לנו המון מקומות מדהימים עם הרבה ממצאים היסטוריים וארכיאולוגים של עמים שונים ותרבויות שונות, לכן אני אומר שלמורה דרך בארץ יש יותר ידע מכל מדריך אחר בעולם, כי האיטלקי מתמקד ברומא העתיקה והיווני מתרכז ביוון העתיקה והמצרי בפרעונים השונים וכולי... 

ובכן התחלתי ללמוד בביה"ס לתיירות בחיפה, בהתחלה בקורס "ערבה" עם עדנאן כבישי שהיה טוב מאוד. ולאחר 4 חודשים, בגלל בעיות רפואיות הפסקתי לכמה חודשים והצטרפתי לקורס "פרדס" עם דני אייזנקוט. לקורס אפשר לקרוא גם "גינה" של צמחייה עם פרחים שונים ויפים כי היו שם אנשים מכל העדות ממקומות שונים בארץ.

בגלל זה השתלבתי טוב מאוד בלימודים, ואת האמת היה לי הרבה ידע בכל הנושאים אך בסוף התברר לי שזו רק מחלקה קטנה מבנק הידע שרכשתי במשך הלימודים. כל זאת בזכות המרצים, המדריכים והרכזים המעולים שהעבירו בעזרת מדחס שלחץ לנו את כל החומר שכבה על גבי שכבה כמו תל ארכיאולוגי עד שהסתדר לנו בראש.

ואציין את הבן אדם הצנוע והמכובד הרכז דני אייזנקוט, כמובן הרבה תודות לצוות המנהלי שהקשיב ועזר לנו כל הזמן.

רפי סעדה