מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

RUN JLM – לרוץ דרך אלפי שנים בסיוריצה אחד

מאת: אלי אילן

ירושלים היא עיר מעוררת. מעוררת מחשבות. רגשות. אנרגיות. סיור בירושלים הוא תמיד הזדמנות לצלול לנבכי הנפש הקולקטיבית והפרטית שלנו. ''סיוריצה'' בירושלים הוא הזדמנות לעשות זאת באמצעות חיבור אל המקום דרך השילוש הקדוש: mind, body and soul.

מזה כשנתיים פועל בירושלים מיזם חדשני בנוף התיירות בעיר (כן, כן, גם בין הסגרים המשכנו לרוץ): RUN JLM , המיזם שייך לחברה חדשה המתמחה בסיורי ריצה ברחבי העיר ירושלים. הסוד הוא שילוב בין שלוש אהבות: ירושלים, הדרכת טיולים, וכמובן ריצה. המדריכים ב-RUN JLM הם מורי דרך ותיקים ומנוסים, מאמני ריצה מוסמכים, וכן- כפי שהתפקיד מחייב- ירושלמים מושבעים.

בסיוריצה מתחברים לירושלים דרך הרגליים. למה? כי יש משהו שכמעט בלתי ניתן להסביר בהתרגשות שאוחזת בך כשאתה רץ בעיר שבה נחות ארבעת אלפי שנות היסטוריה, פשוטו כמשמעו, תחת רגליך. הסיור מיועד לרצים מקצועיים וחובבים, ומנוהל בקצב ריצה מותאם לקהל הרצים. בניגוד לסיור מודרך רגיל בירושלים, בו יש מעט שטח והרבה מלל, בסיוריצה הנוסחה היא הפוכה: מכסים הרבה שטח ובין מקטעי ריצה עוצרים להדרכות קצרות, תמציתיות ומדודות הבנויות במיוחד להצית את הדמיון לגרום למחשבות לרוץ בראש בזמן שהרגליים ''נותנות עבודה'' לאורך המסלול. אפשר להגיד שזה סיור מושלם גם לבעלי הפרעות קשב וריכוז.

התוואי הירושלמי כולל מידה של אתגר יחד עם יופי, הטופוגרפיה של העיר משחקת תפקיד מפתח בחוויה, בעליות, בירידות, ובמיוחד עם ה-Runner’s High של האנדורפינים שמשתחררים בריצה תוך נשימת אוויר הרים צלול כיין. המסלול הקלאסי של RUN JLM מתחיל במתחם התחנה הראשונה ובמהלכו עוברים בנופים הירושלמיים, עוצרי נשימה ללא ספק יחד עם האתרים המרשימים ביותר של ירושלים, שנחשפים לעיני הרצים בזה אחר זה בכל עיקול של המסלול; ממערות קבורה מימי בית ראשון, תצפית על מזרח ירושלים, ריצה קלילה על גגות העיר ומבט על כיפת הסלע, כנסיית הקבר והכותל המערבי, לאורך החומות ועוד – וכל זה במהלך שעתיים מלאות תוכן ומעלות דופק (ריצה והתרגשות!) במסלול ריצה מעגלי בן כ-7.5 קילומטרים. המדריכים ב-RUN JLM משמשים כצלמים רשמיים לסיור ובסופו הקבוצה מקבלת אלבום ובו תמונות שלהם רצים ברקע נופי ירושלים היפה. אחרי הטעימה הראשונה מוזמנים הרצים לחזור ולרוץ במסלולים הנוספים המוצעים: העיר החדשה, עין כרם, סיורי ריצה מיוחדים לחגים ועוד.

אם טרם קבלתם קריאת עידוד לריצה מנזיר פרנציסקני עטוי גלימה, סוחר בשוק העיר העתיקה ויהודי טוב בדרכו לתפילה בכותל – הגיע הזמן ''לעלות על'' בגדי ריצה והיידה, לעלות לירושלים!

 "אין אהבת הארץ בלי ידיעת הארץ ואין ידיעת הארץ בלי מגע בלתי אמצעי איתה" (זאב וילנאי)

 

לפרטים נוספים - https://he.runjlm.com