מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייה
סגירה

בחר את המלון המתאים לך

כשחושבים על בית מלון עולה ברוחנו מבנה שבו נקבל חדר ללינה, ארוחת בוקר,
ארוחות נוספות, מנוחה ופעילות על פי בחירתנו.
אז באיזה מלון נבחר? כמובן שנבדוק בתחילה מה אנו רוצים לעשות עם הפנאי שעומד
לרשותנו, אותו הזמן שהוא כולו שלנו ונתון לבחירתנו. את הפנאי הזה רוצה כל מלון,
כל אזור תיירות שתעבירו אצלו.

אז בואו ונבדוק מה באמת אנחנו מצפים לעשות בזמננו הפנוי, כאן נפתחות בפניכם האורחים אפשרויות אין ספור.

בחירה ראשונה היא, איזה סוג חופשה אנחנו רוצים, כדוגמת חופשת מנוחה, חופשה ליד הים, חופשה פעילה מסוג מסוים, חופשת מרפא, חופשת בריאות, ביקור קרובים, חיפוש שורשים, חופשת ספורט אפשרויות אלו מהוות רק חלק קטן מהאפשרויות העומדות לרשותנו.
בחירה שנייה היכן? בארץ אם כן היכן בארץ, בחו"ל אם כן היכן בחו"ל.
בחירה שלישית באיזה סוג מלון אנו רוצים לשהות, מלון יקר, מלון עממי, מלון המציע לנו את הפעילות שאנו רוצים לעשות.
בחירה רביעית איך אנחנו רוצים להגיע לאתר הנופש.

נראה כי לצאת לחופשה דורש מאמץ רציני של חיפוש מידע, של קבלת החלטות ושל בניית מערך ציפיות מהחופשה המתוכננת.

ההגעה למקום הנופש והחזרה הם קצרים יחסית, אבל המלון בו נשהה יהיה הבית שלנו לתקופה מסוימת, מה שמציע לנו המלון למעשה הוא מילוי הציפיות והחלומות שלנו מהחופשה.
לכן בחירת המיקום של החופשה והמלון בו נשהה הן הפעולות החשובות ביותר בכל תוכנית חופשה שעולה בדמיוננו.

בתי מלון הם שונים האחד מהשני, כדוגמת מלונות עסקים המוקמים בעיר ונבנים לגובה, מלונות כנסים וירידים ומלונות מעבר (כמו בשדה התעופה) הם מלונות המציעים את המתקנים המותאמים לאנשי עסקים, למבקרים בירידים, למשתתפים בכנסים. מלונות אלו מציעים שרות מהיר ויעיל, הלקוח חסר סבלנות ורוצה שרות מיידי, אופי כזה של מלון דורש צוות מיומן מאד וזריז המזהה את בקשות הלקוח רגע לפני שהוא מבקש אותן, נאם את זה אתה מחפש?

יוצאי דופן הם כמובן מלונות עסקים על שפת הים, כדוגמת המלונות בתל-אביב, ברוב ימות השנה מלונות עסקים בקיץ מלונות נופש. ניתן להבחין במלונות אלו כיצד מתאימים את השרות לסוג הלקוחות המתארחים בהם. במלונות אלו העובדים מיומנים מאד, מכירים כל תפקיד ופעולה הנדרשים בהם בהתאם לעונה. מלונות אלו מציעים חופשה ובילוי בעיר, ואולי את זה אתה מחפש?

מלונות הנופש לעומתם נמצאים במקומות המציעים אטרקציית נופש, ים, אגם, נהר, הרים, יערות, מים תרמיים. במלונות אלו השרות אישי מאד, סבלני, האורח אינו רוצה "שיתנפלו" עליו מיד עם כניסתו למלון, למסעדה, לבריכה וכד', הוא רוצה שהכול יהיה על מי מנוחות, יש לו את כל הזמן שבעולם, הוא בחופש. אופי כזה של מלון דורש צוות יעיל וסבלני, צוות שיכול לשוחח עם הלקוחות, להקדיש להם זמן, יתכן וזה סוג המלון שאתה רוצה בחופשתך?

קיימים סוגים רבים של מלונות, מלונות שיש להם מטרה מוגדרת, מלון מרפא העוזר לאורחיו לקבל טיפולים רפואיים. מלונות באזורים שיש בהם מים תרמיים, מים העוזרים לריפוי מחלות מוגדרות. כמו ים-המלח, העוזר לריפוי הפסוריאזיס ומחלות עור שונות כמו גם הקלה בכאבי פרקים ועוד. קרלוי-וארי ברפובליקה הצ'כית, אתר ייחודי שבו אנשים לוגמים מים חמים לריפוי בעיות מעיים, קיבה וכד.
מלונות מרפא יש בכל רחבי העולם ועשרות מיליוני אורחים מגיעים אליהם. אופי כזה של מלון דורש צוות הדואג אישית לכל אורח, רופא המחליט על הטיפול שיקבל האורח וחדר שיש בו את כל הנוחיות הדרושה לו, יתכן ומלון כזה יפתור יתאים לחופשתך?

לעומתו מלון בריאות, שכלל אינו מלון מרפא, אלא מלון שאליו באים אנשים בריאים לפעילות העוזרת לשמירה על הבריאות, המשפרת את ההרגשה והמאפשרת לחזור רעננים לפעילות היום יום. אופי כזה של מלון דורש צוות דינמי, פעיל, ספורטיבי ומבין בכל נושאי הבריאות שמציע המלון, נראה כי מלון כזה תמיד יהיה רצוי לחופשתך הלא כן?

ישנם עוד סוגי מלונות רבים, כמו מלונות ספורט המותאמים לסוגי ספורט שונים, מלונות סקי המיועדים לחובבי הגלישה בשלג. טירות עתיקות המציעות משחקי מתח במלון, מלונות קזינו לאוהבים או מכורים להימורים,  כפרי נופש לכל המשפחה בחלקן
על בסיס הכל כלול, דירות נופש , "צימרים", מוטלים על אם הדרך, מלון בוטיק, מלון משפחתי מלון צף ועוד, האם המבחר מספק אותך?

לכל מלון יש ייחודיות משלו, כל מלון מחפש מה יכול לבדל אותו מהמתחרים כדי למשוך אליו לקוחות, אתה הלקוח צריך רק לבדוק מה הוא המלון המתאים לציפיותיך המשתנים בכל חופשה.

העובדים במלונות יודעים כי עליהם לבצע את עבודתם בהתאם לאופי ומתקני המלון
ולמלא אחר ציפיות האורחים ולכן הלקוח בוחר את המתאים לו ועובדי המלונות מגשימים את חלומותיו.
ועכשיו, בחר את החופשה והמלון המתאימים לך וצא לחופשה.

לימודי מלונאות – קורס מלונאות ויזמות תיירותית במאה ה- 21